Чому затягується будівництво пам'ятника героям АТО у центрі Житомира

Чому затягується будівництво пам'ятника героям АТО у центрі Житомира

  У грудні 2020 року у центрі Житомира розпочали роботи зі спорудження пам’ятника «Захисникам України у війні з російським агресором». 18 травня, роботи у сквері на вулиці Перемоги продовжуються і підрядник готує основу для конструкції.

  Пам’ятний знак складатиметься з чотирьох гранітних стел та бронзових фігур військового ЗСУ, волонтера, медика та добровольця. Остаточно не можуть дійти згоди щодо того, який вигляд повинні мати деякі фігури, - розповідає zhitomir.info.

  «Залито вже нові фундаменти під конструкцію, яка запроєктована, підведено електроживлення і сьогодні підрядник веде перемовини з каменярами щодо виготовлення гранітних стел. У автора проєкту до проєкту реалізації були не те, що зауваження, а просто було погоджено з АТОвцями, батьками загиблих воїнів, як повинна виглядати та чи інша фігура. Однак поки повністю домовленостей немає. Щодо термінів виконання, то ми планували, що буде швидше, але виготовлення самих бронзових фігур процедура від 4-6 місяців, тому терміни будуть переноситись», - каже начальник управління капітального будівництва Житомирської міської ради В'ячеслав Глазунов.

 

  Авторка проєкту Дарина Євпак розповіла журналістам, що вигляд фігур почали обговорювати з родинами загиблих учасників АТО і з військовими одразу після оголошення тендеру, однак виникли деякі розбіжності. Зараз чекають на ескізи від двох скульпторів.

  «Ми це вирішуємо зараз, наприклад, і сьогодні, і вчора нам скинули ескізи, але їх потрібно знову доопрацювати, щоб довести до тієї стадії, до якої ми хочемо. Доброволець виглядає, як звичайна людина зі зброєю, яку першу взяв, без екіпіровки, без нічого. Взяли за образ Сліпака. Далі з приводу волонтера, у нас трошки розбіжності, адже хтось хоче бачити жінку, просто тяжко зобразити волонтера, як він має виглядати. Хтось хоче, щоб це був чоловік, тому ми зараз працюємо над ескізами, щоб дійсно показати, щоб не було ніяких ні табличок, нічого, щоб просто подивився на скульптуру і зрозумів, що це волонтер. Стосовно медика, то ми вирішили, що це буде жінка, молода дівчина, яка з екіпіровкою медика», - розповідає авторка проєкту Дарина Євпак.

  Після того, як узгодять усі питання, авторка проєкту пообіцяла показати остаточний ескіз.

  Нагадаємо, 17 грудня 2019 затвердили результати конкурсу на кращий пам’ятний знак «Воїнам Житомирщини - захисникам Вітчизни, загиблим у збройному конфлікті на сході України». Перемогу отримав ескіз Дарини Євпак «Шлях до перемоги» з фігурами воїна, медсестри, волонтера та добровольця. Ескіз пам’ятника, на який потрібно близько 6,5 млн грн, мер Житомира Сергій Сухомлин презентував ветеранами АТО/ООС та родинами загиблих військовослужбовців 5 серпня 2020 року.

  31 серпня УКБ оголосило тендер на спорудження пам’ятника АТОвцям та благоустрій скверу навколо нього.

  20 листопада УКБ скасувало своє попереднє рішення про визнання ТОВ «АртХаус» переможцем торгів зі спорудження пам’ятника АТОвцям і повідомило про намір укласти договір з ДП «Фаворит ОПТ» ЗАТ «Фаворит». Договір підписали 2 грудня 2020 року, термін виконання робіт – до 31 грудня 2020 року, вартість – 5 млн 385 тис. 950,08 грн.

  14 грудня 2020 року у центрі Житомира розпочали роботи зі спорудження пам’ятника АТОвцям, підрядник працював за власні кошти.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework