Житомирі практикують іпотерапію як метод лікування та реабілітації дітей з інвалідністю

У Житомирі проводять заняття з іпотерапії – комплексної психологічної і фізичної реабілітації дітей з інвалідністю за допомогою коней та спеціальних вправ, підготовлених фахівцями.
"За сім років занять іпотерапія поставила Вікторію на ноги", – розповіла мама дівчинки Інна Дзюба.
У Віки був важкий діагноз – дитячий церебральний параліч. Інна Дзюба розповіла, що в 1 рік і 8 місяців принесла дитину на іпотерапію.
"Саме принесла, бо вона не могла йти ніжками. Вона ходити не могла, а потім через 3 місяці пішла ніжками сама, завдяки іпотерапії. Я привела дитину до лікаря-невропатолога, показала, як вона ходить. Лікарка запитала, де ми лікувалися. Я пояснила, що це іпотерапія допомогла. Лікарка сказала нам продовжувати, бо такого гарного результату за 3 місяці ще не бачила", – повідомила Дзюба.
"Я можу по-різному: і на коні стояти, і задом наперед пробувала їздити, у мене це виходить", – каже дівчинка.
"Коли ми направляємо дитину на іпотерапію, то маємо впевнитися, що у неї немає протипоказів, – каже Олександр Шевчук. – Ті діти, які пройшли іпотерапію, мають непоганий результат і у когнітивній сфері. Вони краще спілкуються. В плані рухової активності – краще тримають спину, мають кращу поставу і ходу. Іпотерапія коштує грошей, тож не кожен центр може утримувати коней задля лікування дітей. Якщо буде можливість дітям займатися в нашому місті іпотерапією – це буде чудово", – зазначив лікар.
"Такі сім'ї, як моя, в якій діти мають проблеми, потребують підтримки. Спілкуючись з мамами з інших регіонів ми дізналися, що в них є підтримка, фонди, державні програми на рівні місцевих ОТГ, зокрема, підтримка іпотерапії", – зазначила вона.
"Це проєкт доступності іпотерапії для дітей, які виховуються в незабезпечених сім'ях. Ми звернулися до органів влади, щоб вони підтримали цих діток і підтримали програму фінансування іпотерапії для них. На реалізацію проєкту потрібно пів мільйона гривень на 178 дітей у рік", – розповіла Олеся Марчук.
"Ми не зможемо подати ані розрахунки, ані обґрунтування, чому саме використовуємо методику іпотерапії, яка не входить до індивідуальної програми реабілітації для важкохворих дітей", – пояснила вона.
Авторка: Ольга Груп – Сікора
Камера: Сергій Кобилянський