У селі на Житомирщині вирощують перепелів, на фермі живе 74 тисячі птахів

У селі на Житомирщині вирощують перепелів, на фермі живе 74 тисячі птахів

  У селі Барашівка на Житомирщині вирощують перепелів, на фермі утримують 74 тисячі птахів трьох порід: японська, техаська та маньчжурська.

   Про це Суспільному розповів зооінженер Олександр Рудік. За його словами, перепілка є стійкішою до хвороб, порівняно з іншими видами птахів, але з першого дня потребує забезпечення правильною температурою та якісною водою:

  "В перший день вона вилуплюється з яйця і ніхто їй не може у цьому допомагати. Якщо допомагати їй вилазити зі шкаралупи – це буде нежиттєздатне пташеня. Його початкова вага після вилуплення – 8 з половиною грамів".

   У фермерському господарстві у Барашівці вирощують три види перепелів. Техаська біла перепілка несе близько 280 яєць у рік. Крім того, вирощують маньчжурська золотисту і японська яйценосну.

  Після того, як перепілки дорослішають – їх сортують і відправляють на клітково-батарейний тип утримання, каже Олександр Рудік:

  "Раніше існували лінії для клітково-батарейного утримання курей, а для перепілок – не було, тому це є певна особливість. Наразі у нас відбувається автоматична роздача корму та автоматичне напування".

  Сідало перепілки в клітці розташовані під нахилом, тому яйця відразу потрапляють у контейнери, з яких їх вночі забирають:

  "Перепелине яйце більш поживне ніж куряче . До того ж яйце перепелине не може бути заражене сальмонельозом", – розповів Олександр Рудік.

  Далі перепелині яйця на 18 діб поміщають у інкубатор. Температура в ньому має бути 37,7 градусів, вологість – 72%. За словами керівника ферми Миколи Кузьменка, попит на перепілок та перепелині яйця в Україні почав зростати:

  "Потрібно міняти систему харчування, тобто вживати продукти, які будуть покращувати стан здоров'я та імунну систему. Не секрет, що перепелині яйця – це продукт, який є натуральним, природним імуностимулятором".

 

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Ігор Грач

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework