Ганебний стан розслідувань нападів на журналістів і «місцеві царькі»

Ганебний стан розслідувань нападів на журналістів і «місцеві царькі»

  Не зважаючи на певний прогрес у розслідуванні кримінальних справ, пов’язаних з нападами на журналістів і перешкоджанню професійної роботи, акцент порушень більше змістився на гіперлокальний рівень.

  З кожним роком все більше складніше працювати журналістам на рівні місцевих громад, де чиновники всіляко намагаються придушити свободу слова, - розповідає zt.20minut.ua.

  Зручний карантин

  Фактично на місцевому рівні карантинні заходи та встановлені у зв’язку з цих обмеження надали шанс звузити доступ до офіційних установ. Так щоденні брифінги щодо поточної ситуації з поширенням COVID в області, як й інші регіональні офіційні заходи, відбуваються в онлайн режимі. Та зі сторони організаторів надається можливість поставити запитання як до, так і під час прямих трансляцій.

  Водночас на рівні районів та локальних громад використання онлайн інструментів для комунікацій рідше виключення ніж правило. Третина Житомирщини, особливо населені пункти на північній частині області, або ж взагалі не інтернет-зв’язку або швидкість інтернету дуже низька. Тому спілкування з посадовцями і отримання актуальної інформації відбувається головним чином по телефону. Якщо ж особистого контакту з посадовцями немає, отримати журналісту актуальний коментар на місцевому рівні доволі складно. По-перше, активність роботи багатьох установ значно знизилася. Деякі з них, у зв’язку з проголошеною адміністративною реформою, взагалі не вважають за потрібне вести активну комунікацію, оскільки знають про неминуче скорочення. По-друге, велика кількість установ перебудувала свою роботу в режим напівзакритості. Себто, при вході в адміністративне приміщення розмістили спеціальні скриньки для вхідних листів та заяв, повністю відмовившись від прямого спілкування.

  Тому одним з викликів буде відновлення повноцінної комунікації з посадовцями, багато  з яких за місяці роботи в умовах адаптивного карантину мінімізували спілкування як напряму з людьми, так через медіа.

  Утопія розслідувань За наданою Головним управлінням Нацполіції в Житомирській області інформацією, наразі за «журналістськими» статтями правоохоронці розслідують лише одну справу. Мова йде про напад на головного редактора газети «Патріот» Андрія Лактіонова, вчинений безпосередньо в залі суду ще 28 вересня 2018 року. Попри заслуховування про стан розслідування на оперативних нарадах і проведення певного обсягу слідчих дій, поліція не спромоглася здобути необхідних доказів для вручення підозр нападникам.

  За два роки (!!!) слідство по даному кримінальному провадженні суттєво не зрушилось. Більш того, провадження слідчий у вересні минулого року закрив, прокуратура – скасувала закриття. В грудні до прокуратури передали матеріали кримінального провадження, але прокурор відмовився надати згоду на вручення підозри. Врешті у березі 2020 року на оперативній нараді ГУНП визнали, що слідчим не проведено необхідних слідчих (розшукових) дій для встановлення осіб, причетних до вчинення даного злочину, а також очевидців скоєного кримінального правопорушення. І на проведення розслідування дали ще 6 місяців.

  Як не важко про це говорити, проте постраждалий журналіст пішов із життя так і не дочекавшись правосуддя. Після декілька місяців тяжкої хвороби, 12 червня Андрій Лактіонов помер. Раптова хвороба, а потім й смерть Андрія, для великої кількості його друзів та знайомих, стала справжнім шоком. Затягування розслідування справи про його побиття, яке врешті могло бути однією з причин появи і швидкого поширення смертельної недуги, і досі не притягнення до відповідальності нападників є справжньою ганьбою для правоохоронних органів області.

  До цього можна додати закриття кримінальних проваджень щодо перешкоджання професійній діяльності головному редактору лугинської газети «Промінь» Валерія Двуреченського. Поновити розслідування вдалося лише після подання зави до суду, підготовленого спільно з регіональним представником ІМІ в Житомирській області.

  Немає жодного просування по нападу на знімальну групу центрального телеканалу в Хорошеві Житомирської області. Під час роботи над сюжетом про пошуки зниклого безвісти хлопчика 29 лютого побили оператора ТРК «Україна». Тоді за цим фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Два чоловіки, які нанесли оператору тілесні ушкодження, поліцейські затримали і доставили до відділення поліції. Вияснивши особи нападників поліція справу так і не спромоглася довести до суду.

  Зважаючи на активний початок місцевих виборів, не виключено, що випадки нападів або ж перешкоджання журналістській діяльності побільшає. І без привернення належної уваги суспільства до поширеної в області бездіяльності правоохоронців, як старі, так і нові злочини залишатимуться безкарними.

  Матеріал підготовлено в межах проекту “Мережа медіаспостерігачів”, який виконує ІМІ за підтримки Freedom House.

 Новини Житомира

 

Последнее изменение Понедельник, 05/10/2020

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework