На Житомирщині підприємство, де люди з інвалідністю шиють постіль, опинилося на межі закриття

На Житомирщині підприємство, де люди з інвалідністю шиють постіль, опинилося на межі закриття

  У Коростишеві на межі закриття опинився місцевий центр соціально-трудової реабілітації інвалідів, де люди з інвалідністю шиють постіль. На підприємстві звільнили 18 працівників. Така ситуація склалася після того, як заклад перестав отримувати державні замовлення, від яких мав основний дохід.

   Про це кореспондентам Суспільне.Житомир розповіла директорка центру Валентина Ковальчук, яка організувала це підприємство майже 30 років тому, влаштувавши на роботу 25 людей з інвалідністю. Жінка каже, що зробила це заради своєї доньки Олі, яка має інвалідність 1 групи у зв'язку з психічним розладом:

  "Але на сьогодні вона в соціумі. Вона розуміє людей. Люди розуміють її. Вона спокійно сидить і вивертає наволочки – більше вона нічого робити не може. Ще ниточки шукає, щоб все було акуратно".

На Житомирщині підприємство, де люди з інвалідністю шиють постіль, опинилося на межі закриття  Наталія Шатило, яка працює у центрі соціально-трудової реабілітації інвалідів, має 35-річний досвід роботи швачкою. На роботу в Центр жінку взяли після того, як її скоротили з ательє, в якому вона працювала до цього. За словами Наталії, раніше в Центрі було 6 швачок, тепер лишилася тільки вона:

  "Шкода, що я одна зі швачок залишилася. В гурті працювати веселіше. Виходимо з того що є. Дуже люблю свою роботу, чесно. З дитинства мріяла бути швачкою".

На Житомирщині підприємство, де люди з інвалідністю шиють постіль, опинилося на межі закриття

  Директорка підприємства Валентина Ковальчук говорить, що через неконкурентність у збуті довелося скоротити 18 працівників:

  "Ну не можемо ми працювати так, саме в системі ProZorro. Якби нам дали обшивати залізницю або повернули ті лікарні, які ми обшивали, – а ми їх обшивали. Ми були в ProZorro і програли 20 тисяч".

На Житомирщині підприємство, де люди з інвалідністю шиють постіль, опинилося на межі закриття  На підприємстві працюють люди з інвалідністю, але всі вони можуть забезпечувати себе самостійно, каже Валентина Ковальчук. За її словами, вона боїться, що через проблему збуту підприємство не зможе утримувати працівників. При тому, що можливість працювати є – є майстерня, шість швейних машин та оверлок.
 
  Тепер, коли держзамовлень отримати не можуть, лишилося самим шукати клієнтів. За цей рік пошили 200 комплектів на всю Україну і 100 – для місцевих замовників. Це з урахуванням того, що одна швачка за день може пошити до 20 комплектів. Тепер це підприємство на межі закриття і потребує допомоги у збуті виробів, говорить Валентина Ковальчук.

  Фонд "Реабілітація інвалідів" запропонував підприємству принести свою продукцію на виставку, аби таким чином зробити рекламу. Рекламувати це підприємство пропонує і керівник Обласного фонду соцзахисту людей з інвалідністю Ярослав Возний. За його словами, повернути замовлення, які були раніше, зараз неможливо, але він рекомендуватиме керівникам держустанов замовляти продукцію саме в цього підприємства:

  "Попрошу звернути увагу керівників управлінь і департаментів обласної держадміністрації, якщо є можливість, для шкіл, інтернатів, лікарень можна було б у цього підприємства замовляти", – розповів Суспільному Ярослав Возний.

 

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Олександр Данилюк, Віктор Підвисоцький

 Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework