Мільйонні розкрадання на Житомирському бронетанковому заводі
Збитки на понад мільйон гривень – така сума фігурує у справі про зловживання посадовців своїми обов’язками Житомирського бронетанкового заводу, – повідомляють в Управлінні Служби безпеки України в Житомирській області.
«Співробітники обласного управління СБУ спільно зі слідчими Національної поліції і військовою прокуратурою викрили посадовців Державного підприємства „Житомирський бронетанковий завод“ на мільйонних зловживаннях під час ремонту систем захисту для Збройних сил України. У межах розпочатого кримінального провадження встановлено, що навесні 2018 року посадовці держпідприємства уклали договір на технічне обслуговування і ремонт приладів радіаційної і хімічної розвідки із львівським науково-виробничим об’єднанням. Вартість цього договору становила 2,5 млн грн», – розповідає речниця УСБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.
Перевірка показала, що на бронетанковому заводі є вся необхідна матеріально-технічна база для ремонту і повірки військової техніки. Незважаючи на це, львівське підприємство залучило до процесу три фірми-субпідрядники. Через це вартість робіт була завищена на понад 60%, – наголошують в УСБУ.
«Крім того, експерти виявили низку порушень технологій ремонту і тестування військових приладів, що могло призвести до передчасного виходу з ладу обладнання і ставило під загрозу життя і здоров’я військовослужбовців в умовах радіаційної та хімічної небезпеки. Правоохоронці провели сім санкціонованих обшуків. Вилучено військову продукцію, договори і фінансову документацію», – зазначає Ірина Мартинюк.
Попередньо загальна сума збитків складає 1 млн 300 тис. грн. Проте ця сума може бути не фінальною, – кажуть в УСБУ в Житомирській області.
«Буде призначено експертизу документації, яка вилучена в ході санкціонованих обшуків. І відтак уже можна буде говорити про всі збитки державним інтересам, які завдали посадовці держпідприємства. Конкретна сума буде встановлена за результатами тих експертиз, які будуть проводитися у межах кримінального провадження», – говорить Ірина Мартинюк.
Підозрюваних наразі немає. В УСБУ зазначають: про оголошення про підозру конкретним посадовцям можна буде говорити після того як стане відомо, хто був відповідальною особою у цій справі.
Кримінальне провадження за цим фактом відкрито наприкінці минулого року. З того часу триває досудове розслідування за ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем). Санкцією статті передбачено позбавлення волі на строк від 3-х до 6-ти років.
«Не виключено, що буде змінено статті, за якими наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні. Тож поки що про відповідальність говорити зарано», – наголошує Ірина Мартинюк.
Джерело: ctv.ua.
Последнее от Главный Редактор
- На Житомирщині в рамках діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність” вдалося зекономити майже 15 млн гривень
- Народний депутат Сергій Кузьміних спільно з лікарями піклується про здоров’я жителів Житомирщини
- #Прозорістьтапідзвітність: Віталій Бунечко вніс зміни до складу робочої групи
- #ПрозорістьТаПідзвітність: Проведено капітальний ремонт дорожнього покриття у селищі Чоповичі
- Віталій Бунечко розповів журналістам «Союз-TV» про результати програми відновлення Житомирщини. ВІДЕО