Данська компанія запропонувала опонентам нове законне рішення по земельному конфлікту

  ТОВ «ДФУ Агро», данська аграрна компанія, отримала ще одну перемогу у боротьбі за право власності на врожай. У Житомирській ОДА 04 липня на засіданні Антирейдерського штабу був підписаний Протокол, за яким право збирати урожай отримала та компанія, яка його сіяла, тобто ТОВ «ДФУ Агро».

   На підставі цього Протоколу ТОВ «ДФУ Агро» вже на наступний день розпочала збір свого урожаю. Задля забезпечення реалізації законного права на поля Малинського району 05 липня приїхали заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, голова оперативного штабу Олексій Ясюнецький, директор агенції регіонального розвитку Житомирської області Артем Сачук, начальник Житомирської юстиції Олександр Грабар, його заступник з питань державної реєстрації Валентин Залізник.

  Проте, не дивлячись на рішення Антирейдерського Штабу та наявність представників державних органів влади ТОВ «Городок-Агро» все одно приїхали на поля та погрожували протидіяти збору врожаю. Компанія наполягала на тому, що як законний орендар може претендувати на урожай ТОВ «ДФУ Агро». Компанія надала деякі договори оренди на землю, але дата укладення договорів вказує на те, що земля була віддана під оренду після того, як поля вже було засіяно. На питання журналістів, чи оглядалися поля до того, як договори оренди було укладено, представники ТОВ «Городок-Агро» відповідали невпевнено, що свідчить про те, що компанія могла навмисно брати землю в оренду, щоб влітку мати намір самостійно зібрати врожай. Дивний той факт, що ТОВ «Городок-Агро» для захисту своїх права викликала ГО «Асоціацію протидії  агрорейдерерам» замість того, щоб звернутися до держаних органів.

  Через декілька годин безрезультатних переговорів ТОВ «ДФУ Агро» підтримало пропозицію Малинської РДА віддати право на збір урожаю незалежній компанії, яка б його зібрала і зберігала до моменту вирішення спору між «ДФУ Агро» та «Городок-Агро» у суді. Це був останній досудовий шанс досягти домовленості між опонентами, проте навіть від цієї розумної пропозиції ТОВ «Городок-Агро» відмовилися. Компанії також запропонували надати свої варіанти вирішення спору, але представники ТОВ «Городок-Агро» все одно вимагали залишити за собою право на збір та зберігання врожаю, за компанією, яка працює біля одного року, та установчий фонд якої на сьогоднішній день складає 15000 грн.

  Позиція контролюючих органів та Національної Поліції залишилася незмінною: збирає врожай той, хто його сіяв, тобто "ДФУ Агро". Представники Малинської Поліціїї погодилися із цим рішенням, та підтвердили, що будуть вживати усіх заходів для забезпечення та реалізації права ТОВ «ДФУ Агро» на збір урожаю.

  Нагадаємо, що данська компанія «ДФУ Агро» 02 липня 2019 р. на прес-конференції в Інтерфакс-Україна заявила про можливий збиток до $300 тис. в разі втрати врожаю через земельний конфлікт із ТОВ «Городок-Агро».

Новини Житомира

Прочитано 1141 раз
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework