АВТО RIA

Дуб-Велетень: На Житомирщині росте дерево висота якого сягає 37 метрів. ФОТО

Дуб-Велетень: На Житомирщині росте дерево висота якого сягає  37 метрів. ФОТО

  Андрушівське лісництво - одне із найбільших лісництв в Попільнянському лісовому господарстві, панівна порода цього лісництва – дуб.

  Кремезні дуби, посаджені сто років тому, вражають своєю красою та могутністю. Та хотілося б розповісти про пам'ятник природи «Дуб-Велетень», що росте в урочищі «Андрушівський ліс». Пам'ятна табличка, прикріплена на дереві, датується 1467 роком, тобто на сьогоднішній день «Дубу-Велетню» - 554 роки.

  «Велетнем нарекли його недарма, - розповідає помічник лісничого Олена Поліщук, котра, до слова, працює на своїй посаді вже 39 років. - Висота його сягає 37 метрів, на висоті 1,3 метра від рівня землі обхват стовбура - 6,15 метра!»

  В українців з прадавніх часів дуб був в особливій пошані. Старий дуб – символ мужності, довголіття, здоров'я, шляхетності, родючості, був споконвіку оберегом козаків. «Міцний, як дуб»-так кажуть про сильного чоловіка.

  Андрушівський Дуб-велетень в народі називають Гнатів дуб. Чому саме - знає пенсіонер лісгоспу Петро Петрович Ісаєнко, який з 1957 року пропрацював в Андрушівському лісництві 49 років майстром обходу, де росте «Дуб-Велетень».

  Жителі села Миньківці розповідали , що в цьому лісі працював лісорубом кремезний чоловік на імя Гнат. Вразив його дуб своєю величчю, не піднялася рука в нього зрубати дерево. Стали вони вірними друзями, бачили люди, що Гнат частенько видів під деревом задуманий, спиною притулявся до дуба наповнюючи себе енергією для важкої праці в лісі. Після того, як Гната не стало, дуб стали називати його ім'ям, щоб увіковічити людину, яка зберегла життя дереву, котрому судилося побачити багато історичних подій, змін у природі, суспільстві протягом багатьох століть.

  «Дуб-Велетень» збережено до нашого часу завдяки людям, відданим лісовій справі, - каже лісничий Андрушівського лісництва Микола Степаненко. --- Працівники лісництва постійно доглядають за Пам'ятником природи, слідкують за його станом.»

  Щороку на екскурсії до Гнатового Дуба, приходять школярі, аби побачити, як живе дуб та набратися від нього енергії, притулившись до могутнього стовбура.

193361930 3764510910344375 4416043306487505768 n

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework