АВТО RIA

Ефектна неоготика на Житомирщині, яка не бачить туристів. ФОТО

Ефектна неоготика на Житомирщині, яка не бачить туристів. ФОТО

  У селі Городківка на Житомирщині, куди на автівці краще не сунути, зберігся унікальний храм та залишки садиби Іваницьких.

  "Здалеку костел святої Клари схожий на маленький замок доби середньовіччя, що милується своїм віддзеркаленням. Костел постав у 1913 році. Споруджували храм польські майстри та жителі Халаїмгородка (так називали Городківку) і сусіднього села Жерделі під керівництвом будівничого Е. Яблонського і технолога А. Ходака, - розповідає Mihail Polyntsev на сторінці спільноти Орбита путешествий у Фейсбук. 

  "На кам'яному моноліті звелася будівля з каменю й цегли, дах її був покритий червоною черепицею, привезеною з польського заводу. Костьол відзначався акустикою інтер'єру і мелодією дзвонів. На дзвіниці була оригінальна конструкція з трьох дзвонів, найбільший з яких був вагою 150 кг. Вікна були засклені кольоровими вітражами, посеред святині під стелею висіла кришталева люстра. Прізвища фундаторів святині, будівничого, технолога і пробоща вирізані на камені, який вмурований у стіну.

  Костел дивом пережив часи "совєтів", але втратив начиння та розписи. Не пережив ці часи палац Іваницьких, від якого залишилися лише сторожки головної брами. В хащах у костелу причаїлися руїни сільського будинку".

городківка1

городківка1

городківка1

городківка1

городківка1

городківка1

городківка1

городківка1

городківка1

городківка1

городківка1

Новини Житомира

 

Последнее изменение Пятница, 02/07/2021

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework