7-річний хлопчик із Сонячного зібрав у свою колекції понад сто кактусів

  Понад 100 кактусів різних видів та форм, – такою нескромною колекцією може похвалитися 7-річний Святослав Земнухов із Сонячного.

    Хлопчик поділився, із чого розпочалося його захоплення цими колючими, а з іншого боку, цікавими і невибагливими рослинами, - розповідає ctv.ua.

  «Колись – рік тому – я захотів стати кактусистом і ми купили перший кактус. Він був самий великий із усіх кактусів. Потім ми купили більше й більше, й більше. І деякі у нас цвітуть. Я ними займаюсь до сих пір», – розповідає Святослав.

  Тато хлопчика Олег Земнухов каже: «Нам дали кактус минулого року, який уже був старий, переросший. Він уже почав гинути. І ми його спасли: розсадили „діток“. Одних тільки „діток“ вийшло 30. І вони цим літом почали цвісти. Оце, мабуть, нам така вдячність, що ми його спасли, розсадили. І навіть самі малесенькі „дітки“ у нас теж цвітуть».

  На питання «Чим подобаються кактуси і чому саме їх вирішив колекціонувати?» хлопчик відповідає: «Тому що в кактусів є одна особливість – у них є колючки. Вони довше живуть. Не так швидко ростуть, як деякі рослини. Вони довго зберігають вологу в собі. Їх можна максимум місяць не поливати. Є кактуси такі високі, є бочковидні, які просто розростаються».

  Колекція Святослава налічує понад 100 кактусів. Зараз він їх розсаджує, адже є багато однакових. Рослини в бутонах або ті, що вже зацвіли, замінює на нові види. А для того, щоб розпізнавати їх і вивчати особливості догляду, є спеціальні книги.

«Начебто ріг єдинорога колючки», – юний кактусист розповів про своє хобі

  «У мене є самий цікавий вид. Вид, де начебто ріг єдинорога колючки. Я знаю види мамілярія, опунція, астрофітум, ребуція. Ми придбали книгу, там, де, ми читали, як їх садити», – каже хлопчик.

  Пан Олег додає: «Ми декілька купили книг. Тому що там цікава інформація, як за ними доглядати, як їх готувати до зимівлі. Є гарні ілюстрації, по яких ми визначаємо, які у нас кактуси є схожі, і їх підписуємо. Є такі, що ми не знайшли навіть в книзі».

  Юний кактусист розповідає: догляд за цими рослинами нескладний. Головне – не поливати їх занадто часто, навіть у спеку.

  «За ними треба доглядати. Їх не треба дуже часто змінювати з вікна на вікно. Їх не треба часто переносити. Їх треба поставити на місце, поливати. Влітку – один раз в неділю, а взимку можна чуть-чуть – один раз в місяць. Весною саме час їх пересаджувати, бо тоді вони розбуджуються», – ділиться хлопчик.

  А ще Святослав дуже хоче поїхати до Південної Америки – в Мексику, на батьківщину кактусів. Там можна побачити величезне різноманіття цих унікальних рослин. А також кактуси, схожі на дерева, де птахи навіть роблять собі у них дупла.

«Начебто ріг єдинорога колючки», – юний кактусист розповів про своє хобі  «Ми у Фейсбуці дивилися, як пташечка зробила собі хатку у величезному такому кактусі», – із захватом згадує юний натураліст.

  Захоплення Святослава підтримують і батьки. Навіть спілкуються із кактусистом із університету Франка, у якого теж є своя масштабна колекція. Він розповідає про особливості догляду за цими рослинами. Окрім того, купують у нього цікаві види. Зараз через карантин вони туди не навідуються, але із осені планують поновити контакти.

  Знаходиться колекція у с. Сонячному – неподалік Житомира, де проживає Святослав разом із своєю родиною. Оскільки умови приміщення не ідеальні, у подальшому для усіх рослин хочуть створити спеціальну квіткову оранжерею, де будуть вирощувати не лише кактуси.

  «Святослав захоплюється рослинами. Не тільки кактусами. Це окремий такий напрямок. Він ще хоче сукуленти, какаове дерево і різні екзотичні дерева. Рослини-хижаки у нас в планах. А ще алое», – розповідає тато хлопчика.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework